Защо Англия обича да играе на стадион „Лужники“?

Защо Англия обича да играе на стадион "Лужники"?

Англия посреща Хърватия във втория полуфинал на Световното първенство в Русия. След тактическата магия, показана вчера от Франция, днес ще разберем кой ще бъде вторият финалист. Двата отбора са се срещнали 6 пъти досега и нито една среща не беше скучна. 5 пъти тези отбори вкараха повече от 3,5 гола в мача си и едва веднъж Хърватия спечели само с 2:0. Интересно е, че Англия вкара 2 и повече гола срещу този противник в 5 от всичките 6 предишни срещи. Но какво можем да очакваме днес?

Кристиано Роналдо – 5 Златни топки, 5 трофея в Шампионската лига, 5 национални титли и играл в 5 отбора. Роден на 5 февруари 1985 г.

Ще се върна точно 10 години назад във времето. Датата е 21 май 2008 г. и ние сме на финала на шампионската лига. Мачът се играе на стадион… Лужники в Москва. 67,310 шумни фенове са на стадиона и повечето от тях са англичани. Да, защото двата финалиста на турнира са Манчестър Юнайтед и Челси. Два английски отбора достигнаха до финала на Шампионската лига и това е първият и единствен път, когато това се случи в историята на футбола.

На Световното първенство в Русия, Франция показа, че историята не играе на терена и спечели срещу Аржентина и Уругвай. Петлите никога не бяха спечелили мач срещу тези две държави в предходните 11 пъти, които са срещнали. Е, Франция вече е на финала.

Англия ще трябва да играе срещу наистина силен отбор. Хърватия показаха някои невероятни изпълнения досега, но изглеждаха малко уморени, особено след като спечелиха два мача след дузпи. Англия е може би последната романтична страна във футбола. Всичките 23 играчи на отбора в Русия са играчи от домашното първенство. В Премиър лийг имаше най-много играчи на полуфиналите на Световната купа. И като романтична страна, Англия ще бъде подкрепена от стадиона. Буквално.