Днес: България – Финландия и Гришо

България - Финландия и Гришо

Волейбол

България – Финландия и Гришо – сякаш в сянката на останалите спортни събития остава един много успешен за България спорт. Волейболистите ни изпълниха програма минимум и се класираха за елиминациите на Европейското първенство по волейбол в Полша. Борбата за четвъртфиналите днес ще бъде оспорвана, а съперник е неприятния отбор на Финландия.

От 18:30 ч. в Краков лъвовете ще се опитат да докажат отново, че волейболът е най-успешния колективен спорт у нас. Участието на четвъртфинал на големи първенства сякаш е задължително за тима ни, а до момента все още ни липсва по-благороден медал. През тази година момчетата постигнаха престижни победи над тимовете на Сърбия, Бразилия, Полша и Русия, но представянето сякаш крета и формата ни не е постоянна. 4 победи и 5 загуби в Световната Лига тази година, както и загубата от Русия тук в Полша с 0:3 гейма, контрастират с добрата игра и постигнатите победи. 3:0 над Испания и Словения ни гарантираха второто място в групата и мач срещу финландците. На този етап нашите момчета са сочени за абсолютен фаворит днес, а няма как и погледите ни да не са насочени още по-нагоре в класирането.

ЮС Оупън на живо в програмата на Bet365

Тенис

Григор Димитров – това име се споменава много често в последните 2 седмици. Не само заради триумфа в Синсинати, Гришо вече събра овациите на специалисти и анализатори. Вчера двамата основни фаворити на ЮС Оупън – Федерер и Надал, стартираха трудно в турнира. Надал достигна до тайбрек в първия сет, след което нямаше особени затруднения. Тиафо обаче от своя страна показа, че не случайно отстрани Александър Зверев преди две седмици, като беше на прага на сензация още в първия кръг. Федерер трябваше да покаже най-доброто, на което е способен, за да успее да предодврати загубата. Швейцарецът призна след края на срещата, че късметът го е покрил в последния момент и той успя да вземе третия сет на двубоя.

България – Финландия и Гришо

Волейболистите стартират в 18:30ч., а Григор – след 19, така че ще можем да наблюдаваме почти паралелно двата мача и да стискаме палци за български успехи днес.